Beskida 2023 czyli nie tylko wędrówka po górach

Beskida to impreza, która w swoim zamyśle ma ukazać piękno  pasma Beskidów, od Beskidu Śląskiego poprzez Beskid Żywiecki, Wyspowy, Gorce aż po Bieszczady. To impreza, która ma dać szansę na wspólne wędrowanie w przyjaznej atmosferze, bez szalonej rywalizacji wszystkim miłośnikom niebanalnych górskich wyzwań. Beskida 2023 to oczywiście przede wszystkim radość wędrowania po beskidzkich ścieżkach, ale w tym roku również radość pomagania. 
Trochę w odpowiedzi na niesamowitą przychylność włodarzy Miasta Szczyrk, trochę zainspirowani naszymi przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Przegoń Raka dla Dzieciaka, 

a trochę po prostu z chęci pomagania innym w tym roku górskiemu wędrowaniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, do skorzystania z których zapraszamy wszystkich, którzy tylko znajdą chwilę na odwiedzenie Amfiteatru Skalite w Szczyrku.

Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu i wsparciu naszych cudownych Partnerów, Fundacji Neuca dla Zdrowia oraz Firmy Nutricia, wszyscy mieszkańcy oraz goście wypoczywający w miejscowościach Beskidu Śląskiego będą mieli okazję do bezpłatnego przebadania się i porozmawiania na temat zdrowego żywienia. Wszyscy chętni będą mieli szansę również wesprzeć Stowarzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka a za ich pośrednictwem dzieci chore na choroby onkologiczne. 

fundajca neuca dla zdrowia czyli walka z cukrzycą

Na pewno wiecie, że systematyczne badania przesiewowe i zdrowy styl życia są koniecznością w świecie, w którym mamy do czynienia z lawinowym wzrostem zachorowań na choroby cywilizacyjne.
Cukrzyca jest właśnie jedną z nich. Jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cukru we krwi. Na początku nie daje żadnych objawów. Późna diagnoza często oznacza już spustoszenie w organizmie.
Dlatego w trakcie Beskidy, dzięki Fundacji NEUCA dla Zdrowia, która w ramach swojego Narodowego Badania Poziomu Cukru dołączy do nas w Szczyrku, wszyscy chętni będą mieli szansę na bezpłatne wykonanie badań poziomu cukru.
Jak się przygotować do badania? 

Wystarczy abyście byli na czczo lub 2 h po posiłku. I wszystko! Jesteście gotowi aby sprawdzić swoje bezpieczeństwo. 

Narodowe Badanie Poziomu Cukru to element wyjątkowej kampanii zdrowotnej – dającej pacjentowi nie tylko profilaktykę i edukację, ale także oferującej dostęp do narzędzi pozwalających na skuteczną terapię cukrzycy, a tym samym lepsze i bardziej komfortowe życie z tą chorobą. Naprawdę warto skorzystać!!! Zajrzyjcie do niebieskiego namiotu Narodowego Badania Poziomu Cukru, który będzie czekał na Was w Amfitetarze w Szczyrku 23 września w godzinach 10:00 - 16:00

Nutricia czyli rozmowy o zdrowym żywieniu

Misją Nutricii jest służenie ludziom najlepszą opieką żywieniową w najwrażliwszych momentach ich życia. Wykorzystują innowacyjne rozwiązania, które są oparte na osiągnięciach nauki i doceniane przez ekspertów oraz specjalistów medycyny.

W Amfiteatrze w Szczyrku od godziny 10.00 będziecie mieli okazję porozmawiać o tych rozwiązaniach z ekspertami Nutricii. Opowiedzą oni Wam o zdrowym żywieniu, o innowacyjnych produktach wpływających na jakość życia. Będziecie mieli również okazję dowiedzieć się jak ważną rolę żywienie odgrywa w prawidłowym rozwoju niemowląt i małych dzieci oraz w przypadku choroby u osób starszych.

Więcej szczegółów już wkrótce.

przegoń raka dla dzieciaka czy pomaganie przez bieganie

Stowarzyszenie "Przegoń raka dla dzieciaka" to organizacja non - profit , która działa na rzecz walki z chorobami nowotworowymi u dzieci. Celem stowarzyszenia jest wsparcie finansowe dzieci w walce z chorobami onkologicznymi oraz pomoc instytucjom zajmującym się leczeniem nowotworów u najmłodszych. Poprzez organizację charytatywnych akcji biegowych zbierają pieniądze na leczenie małych Wojowników. Od dwóch lat wspieramy ich w tych działaniach. Dołączamy do nich podczas biegów, pomagamy w zbiórkach czy organizujemy akcje, z których dochód przekazujemy a ich działania.

Dzieci zmagające się z tak trudnym przeciwnikiem jakim jest rak, nie mają taryfy ulgowej, dlatego w trakcie Beskidy organizujemy akcję, którą nazwaliśmy Beskidą Królewską, bo cel jest iście królewski.

Beskida Królewska to akcja polegająca na podwójnym przejściu trasy Beskidy. To podwójna pętla licząca blisko 140km, pokonywana przez kilku śmiałków, często samotnie w nocy tylko po to by zbierać pieniądze dla dzieci, które tak jak oni będą walczyć z własnymi słabościami, walczą w nierównej walce z chorobą.


W jaki sposób zbieramy pieniądze i czy Ty też możesz pomóc?

Oczywiście! Akcja Beskidy Królewskiej polega na tym, że my jako Stowarzyszenie Beskida przekażemy za każdy kilometr, który pokona główny pomysłodawca akcji Marcin Józefaciuk, 10 zł. Dodatkowo na terenie Amfiteatru prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Przegoń Raka dla Dzieciaka.

Każdy z Was może pomóc. Czy to przy okazji badań, pomiaru ciśnienia, rozmów o zdrowym żywieniu, czy po prostu zaglądając z czystej ciekawości. Każdy grosz jest ważny!

Może chcesz również przekazać jakieś środki za każdy kilometr pokonany przez Marcina albo innego śmiałka? Skontaktuj się z nami albo po prostu przyjdź do Amfiteatru Skalite. 

Co jeśli nie bierzesz udziału w Beskidzie a do Szczyrku masz daleko?

Dla wszystkich, którzy nie mogą odwiedzić Szczyrku uruchamiamy zbiórkę internetową dostępną pod adresem  pomagam.pl/4w3ehm

Możesz i chcesz pomóc? Zapraszamy do wsparcia i dołączenia do zbiórki. Każdy grosz jest ważny!


zapraszamy

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Amfiteatru Skalite w Szczyrku w sobotę od godziny 6:00 do godziny 24:00.

Chcesz skorzystać z badań? Chcesz się dowiedzieć więcej na temat zdrowego żywienia? Może chcesz pomóc dzieciakom? Przyjdź, czekamy na Ciebie!

A może chcesz dołączyć do firm, które tworzą Beskidę? Może dopiero teraz dowiedziałeś się o istnieniu Beskidy a podobają Ci się nasze działania? Masz pomysł jak wpasować się w nasze działania? Masz ciekawą ofertę i chcesz ją zaprezentować na swoim stoisku?

Skontaktują się z nami. Jesteśmy otwarci! 

Czekamy pod numerem telefonu 504-341-756