Witajcie!

Jesteśmy parą przyjaciół, która od trzydziestu lat z górką, przemierza górskie szlaki. Nie ma dla nas większego znaczenia pasmo i długość takiego szlaku. Z taką samą pasją ruszamy na szlaki w Tatrach jak i Sudetach. Jednak najbliższe naszym sercom stały się Beskidy. Z tej miłości, a bardziej chęci zarażenia innych i propagowania piękna Beskidów powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Beskida w ramach, którego prowadzimy swoje działania.

Historia beskidy

Trudno jednoznacznie dzisiaj napisać kiedy zrodziła się myśl o powołaniu do życia Beskidy. Może to było w 1991 kiedy po raz pierwszy pojechaliśmy w Tatry? Może trzeba było poczekać jeszcze rok, kiedy to siedzieliśmy na najwyższym szczycie Tatr i snuliśmy dalsze plany naszych górskich wędrówek? 
A może po prostu historia Beskidy zrodziła się później, kiedy wyruszyliśmy na pierwszą wspólną górską wyrypę - 4 edycję Sudeckiej Żylety? 
Hmmm .... Tak naprawdę nieważne kiedy, nieważne gdzie, ale ważne, że w dniu 7 stycznia 2022 roku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Beskida.

misja beskidy

Celem stowarzyszenia Beskida jest ukazywanie i przybliżanie piękna Beskidów. Cele te chcemy realizować poprzez organizację imprez w formie pieszych maratonów o charakterze górskim. Teren naszego działania to oczywiście pasmo Beskidów od Ustronia do Wołosatego. Chcemy dotrzeć zarówno do osób, które wjeżdżają wyciągiem na Skrzyczne jak i do tych, którzy przechodzą Główny Szlak Beskidzki.