Trasa królewska beskidy

Czyli Dzieciaki, Marcin i moc dobra.

Beskida Królewska - czyli Ty też możesz pomóc

Beskida Królewska, jak ją nazwaliśmy, ma łączyć w sobie górskie wędrowanie w wersji ultra z pomaganiem również w wersji ultra. Pomoc skierowana jest za pośrednictwem Stowarzyszenia Przegoń Raka do dzieciaków, których życiu towarzyszy codzienna, trudna walka z chorobą. Ten niewielki wysiłek podjęty podczas Beskidy to gest, który sprawia, że na ustach tych dzieci, pojawić się może prawdziwy uśmiech. 

Aby dołączyć do Beskidy Królewskiej wystarczy, że ruszysz na drugą pętlę Beskidy albo po prostu odwiedzisz nas w Amfiteatrze Skalite w Szczyrku
23 września.
Zasady obowiązujące na trasie beskidy królewskiej

 • Trasa Beskidy Królewskiej liczy ok 136km
  i blisko 5800m przewyższenia a składa się
  z dwóch pętli Pełnej Beskidy
 • Pierwsza pętla jest normalnym przejściem pełnej trasy Beskidy. Powinna ona zostać ukończona w ciągu 16 godzin aby wyruszyć na drugą pętlę.
 • Na drugiej pętli startujący otrzymują nową złotą kartę startową.
 • Na trasie drugiej pętli będą tylko lotne punkty kontrolne, które będą Was wspierać w samotnej wędrówce.
 • Do pomocy włączyło się Schronisko na Soszowie, które w ramach drugiego przejścia oferuje wszystko co będzie Wam potrzebne (zupa, woda, kawa) za darmo. Po zamknięciu bufetu w wyznaczonym miejscu zostanie przygotowany dla Was depozyt. 

Imprezy towarzyszące

Głównym wydarzeniem jest oczywiście Beskida czyli górska wyrypa w wersji Mini jak 
i Hard. 
Chcemy jednak sprawić aby ten dzień dla gości i mieszkańców Szczyrku i okolic był niezapomniany. W związku z tym przygotowaliśmy szereg imprez towarzyszących, w trakcie których będzie można wesprzeć działania Stowarzyszenia Przegoń Raka dla Dzieciaka, jak i nasze działania Stowarzyszenia Beskida. 
 • Przez cały dzień będzie działało Centrum medyczne Neuca, które w ramach wydarzenia Narodowe Badanie Cukru we Krwi zapewnia darmowe mierzenie ciśnienia oraz badanie cukru we krwi zarówno wśród uczestników jak publiczności i gości.
 • Koncert muzyczny w godzinach wieczornych
 • Zapoznanie się z ofertą naszych sponsorów i partnerów

Jak możesz pomóc inaczej

Oczywiście jeśli nie możesz wystartować na trasie Beskidy i nie możesz pojawić w Szczyrku nie oznacza, że nie możesz pomóc.
Jeśli możesz i chcesz pomóc zadzwoń lub napisz do nas:
 • tomek@beskida.pl, tel. 504-341-756
 • robert@beskida.pl, tel. 600-351-276
Może masz firmę i chcesz zaprezentować swoją ofertę? Mamy dla Ciebie miejsce! Zadzwoń!!!Marcin - czyli jak powstała beskida królewska

"Marcina Józefaciuka przedstawiać nie trzeba. Bez wątpienia jest nauczycielem, którego zawsze chciałeś mieć! Były dyrektor (obecnie wice-) Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi jest uwielbiany za swoje podejście i zamiłowanie do pracy. Wpada na wiele ambitnych pomysłów, a jednym z nich jest… pobicie rekordu świata czy dwukrotne przejście trasy Beskidy!"  Tyle cytując  jeden z portali internetowych. Naszymi słowami? Jeśli istnieliby bajkowi superbohaterowie to mieliby twarz Marcina

Nauczyciel języka angielskiego z uprawnieniami do nauczania siedmiu przedmiotów. Pedagog, którego kochają uczniowie. Ultramaratończyk, który tylko w tym roku przebiegł w 24 godziny ponad 200 km zbierając pieniądze dla WOŚP a miesiąc później w 48 godzin ponad 300 km zbierając pieniądze dla dzieciaków chorych na raka. W tym ostatnim wyzwaniu mieliśmy niebywały zaszczyt towarzyszyć mu na bieżni, przez co nasz podziw rósł z każdym pokonanym kilometrem.

Królewska Beskida tak naprawdę jest odpowiedzią na pewną propozycję Marcina. Doceniając jego zaangażowanie w to co robi, zaprosiliśmy go do udziału w drugiej edycji Beskidy. Marcin w całej swej skromności, nie chcąc do końca nic za darmo, rzucił to może nowa trasa, dwie pętle Beskidy? No to my podjęliśmy temat, i tak od słowa do słowa zrodziła się trochę nowa trasa Beskidy. Ma ona charakter absolutnie charytatywny. Marcin idzie, my go wspieramy i przekazujemy pieniądze za jego walkę.

Dokładniej?


Stowarzyszenie "Przegoń raka dla dzieciaka" to organizacja non - profit , która działa na rzecz walki z chorobami nowotworowymi u dzieci.

Celem stowarzyszenia jest wsparcie finansowe dzieci w walce z chorobami onkologicznymi oraz pomoc instytucjom zajmującym się leczeniem nowotworów u najmłodszych.

Organizują charytatywne akcje biegowe połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci onkologicznie chorych.

Od roku w tych działaniach staramy się ich wspierać.

Kochani, Marcin jest twarzą tej pętli charytatywnej, ale jeśli czujecie się na siłach i chcecie dołożyć coś od siebie dla dzieciaków chorych na raka. Jeśli 65 kilometrów to za mało i chcecie podjąć wyzwanie zapraszamy do dołączenia do Marcina. Każda osoba to dodatkowe pieniądze.

Zapraszamy, więcej szczegółów wkrótce.

Marcina poznaliśmy dzień przed startem pierwszej edycji Beskidy, i tak naprawdę był to ostatni raz kiedy nas nie zaskoczył. Następnego dnia kiedy po godzinie 15, spokojnie jadłem zupę pomidorową (wyjątkową tak na marginesie) na Przełęczy Salmopolskiej dostałem informację, że pierwsza osoba jest już na mecie. Tak, to był Marcin. Hmmm, 9 godzin? Trasa gdzie limit był 17 godzin a i tak wielu nie wyrobiło się w czasie? OK, może być niezły, ale ...
Potem się okazało, że tak naprawdę za co się nie weźmie robi to z niezwykłym zaangażowaniem, wkładając całe swe serce.

Druga pętla Beskidy jest pętlą charytatywną, pieniądze zebrane podczas tej akcji przekazujemy Stowarzyszeniu Przegoń Raka dla Dzieciaka.

Marcin idzie a my zabezpieczamy jego przejście zapewniając wszystko co będzie mu potrzebne. Dodatkowo płacimy 10 zł za każdy przebyty kilometr. Uruchomimy również wiele akcji, z których dochód przeznaczony będzie właśnie na wspomniane Stowarzyszenie.