Górskie wyrypy Patronem medialnym beskidy

Od wielu lat przemierzamy górskie szlaki. Nie są nam obce tatrzańskie turnie i doliny, strome szczyty Gór Kamiennych czy wietrzna Babia Góra. Wiemy jak smakuje zarówno kilkugodzinne wędrowanie po tatrzańskich graniach jak i kilkunastogodzinna nocna tułaczka po sudeckich czy świętokrzyskich szczytach. Jednak na rynku organizatorów długodystansowych marszów pieszych dopiero zaczynamy. Nasze doświadczenie zbieraliśmy poprzez uczestnictwo w wielu imprezach, o charakterze pieszego maratonu, lepiej lub gorzej zorganizowanych. Wiemy doskonale, że samo doświadczenie to ciut za mało. Potrzebne jest wsparcie, dobre słowo czy wręcz opieka kogoś komu nie jest to obce. Czy może być ktoś lepszy jak Wojtek? 
Jak sam o sobie mówi  jest wędrowcą, długodystansowcem, turystą, eksploratorem… ale przede wszystkim miłośnikiem gór. Uczestniczył w niezliczonej liczbie górskich imprez długodystansowych, przemierzył tysiące kilometrów. Pochodzi i mieszka w Sudetach, które są jego małą Ojczyzną. Jest autorem portalu internetowego Górskie Wyrypy,  którego głównym celem jest promowanie pasji, jaką niewątpliwie wspólnie dzielimy. 

Z Wojtkiem udało nam się spotkać niejednokrotnie podczas imprez górskich, w których braliśmy udział. Spotkaliśmy w Prudniku, przy okazji Rajdu Prażynek czyli Rajdu Kotliny Turoszowskiej czy kilkukrotnie na Sudeckiej Żylecie. Nigdy jednak nie mieliśmy okazji porozmawiać dłużej.  Taka szansa pojawiła się dopiero, gdy zabraliśmy się za tworzenie Beskidy. Jasne dla nas było, że warto posłuchać rad kogoś, kto zjadł na tym zęby, kto napatrzył się od strony organizacyjnej na niejedną wyrypę. 
Zastukaliśmy delikatnie do drzwi Górskich Wyryp i powoli zaczęliśmy je uchylać. Najpierw miejsce w kalendarzu a potem kilka dyskusji, wymiana wiadomości i Wojtek, jak to powiedział, dostrzegł w nas to coś i zdecydował się na objęcie naszej imprezy patronatem medialnym. Dla nas jest to ogromne wyróżnienie i powód do dumy, czego nie ukrywamy. 

Zaczynać przygodę z organizacją marszu pieszego z takim wsparciem to mocne otwarcie. Zdajemy sobie sprawę, że to dla nas szansa ale również, a może przede wszystkim, ogromne wyzwanie, które musimy podjąć i mu sprostać. Beskida 2022 musi być wyjątkowa. 

Jeśli chcecie poczytać co Górskie Wyrypy piszą o Beskidzie zapraszamy do lektury Zapisy na Beskidę 2022 za pasem. Poznajcie nową górską wyrypę!